Visos kategorijos
EN

H₂O₂ įvedimas

Pagrindinis puslapis>Technologijos ir paslaugos>H₂O₂ įvedimas

H₂O₂ įvedimas

Vandenilio peroksidas yra cheminis junginys, kurio formulė H2O2. Gryna forma yra labai šviesiai mėlynas skystis, šiek tiek klampesnis už vandenį. Jis naudojamas kaip oksidatorius, baliklis ir antiseptikas. Koncentruotas vandenilio peroksidas arba "didelio bandymo peroksidas" yra reaktyvioji deguonies rūšis ir buvo naudojama kaip raketinis kuras. Jo chemijoje dominuoja OO ryšys.

Vandenilio peroksidas yra paprasčiausias peroksidas (junginys, turintis vieną deguonies ir deguonies ryšį). Esant šviesai, jis lėtai suyra. Vandenilio peroksidas paprastai laikomas su stabilizatoriumi silpnai rūgštiniame tirpale tamsios spalvos butelyje. Vandenilio peroksidas randamas biologinėse sistemose, įskaitant žmogaus kūną. Fermentai, kurie naudoja arba skaido vandenilio peroksidą, yra klasifikuojami kaip peroksidazės.

neapibrėžta
neapibrėžta

Grynas vandenilio peroksidas yra bespalvis skystis, kuris maišosi su vandeniu. Jis dažnai tiekiamas kaip 40 % (m/m) tirpalas, bet taip pat galima gauti iki maždaug 70 % (m/m). Jis daugiausia naudojamas kaip baliklis.

Vandenilio peroksido naudojimas

Vandenilio peroksido balinimo savybės naudojamos daugelyje pramonės šakų. Ko gero, labiausiai žinomas kasdienis jo naudojimas yra patentuotuose gaminiuose, naudojamuose skalbiant drabužius, pavyzdžiui, kai kuriose VanishTM formose. Dideli vandenilio peroksido kiekiai naudojami natrio perborato ir natrio perkarbonato gamybai, kurie naudojami kaip balinimo medžiagos skystuose ir kietuose plovikliuose. Natrio perboratas, NaBO3.4H2O, gaunamas į natrio metaborato ir natrio hidroksido tirpalą pridedant vandenilio peroksido. Natrio perkarbonatas gaunamas į natrio karbonato tirpalą įpilant vandenilio peroksido.

Antrochinono hidrinimas
Antrakvinolio oksidacija
Vandenilio peroksido tirpalo ekstrahavimas
Vandenilio peroksido valymas ir koncentravimas

Pagrindiniai etapai yra šie:

Susijusios bylos